Roundup Gel

Výrobek Roundup Gel je nový a velmi účinný prostředek na likvidaci plevele. Hubí plevel včetně kořenů. Ideální pro květinové záhony,cestičky i svlačec.

Video zde
Roundup Gel

Výrobek Roundup Gel je nový a velmi účinný prostředek na likvidaci plevele. Hubí plevel včetně kořenů. Ideální pro květinové záhony,cestičky i svlačec.

Video zde
Gel Roundup

Výrobek Roundup Gel je nový a velmi účinný prostředek na likvidaci plevele. Hubí plevel včetně kořenů. Ideální pro květinové záhony,cestičky i svlačec.

Video zde

Sedmikráska, jitrocel, pampeliška - plevel v trávníku.

Plevel v trávníku je nepříjemnost, která potrápí každého zahradníka. Co je to vůbec plevel? Jedná se o nežádoucí rostlinu, které se nachází na místech, kde nepřináší rozhodně žádný užitek. Mezi nejčastější plevele v trávníku patří sedmikráska, jitrocel, pampeliška (smetánka lékařská), bodlák (pcháč oset), šťovík apod. Plevele v trávníku se velice často dokáží přizpůsobit pravidelnému kosení a jsou tak odolné proti naší snaze je odstranit.

Likvidace plevele je možná např. mechanicky. V tomto případě je velice důležité odstranit celou rostlinu i s kořenem. Jinak se stane to, že kořeny rostlin opět zregenerují a plevel tak vyroste znovu na stejném místě.  Tyto běžné plevele lze tímto ručním způsobem zničit. Co se týká plevelů obtížných, ty bohužel ručnímu odplevelování odolávají.

 

>>> Seznamte se na našich webových stránkách s nejlepšími produkty k hubení plevele! <<<

 

Mechanické odstraňování plevele.

Plevel v trávníku lze likvidovat chemickými prostředky. Tyto prostředky nazýváme herbicidy a rozlišujeme je do dvou skupin - totální (neselektivní) a selektivní (výběrové) herbicidy. Co se týká totálních herbicidů, jako je například Roundup, vyznačují se tím, že ničí vlastně veškeré rostliny. Tyto herbicidy obsahují glyfosát. Dokáží odstranit vytrvalé plevele jako je například pýr nebo bodlák (pcháč oset). Selektivní herbicidy jsou typické tím, že odstraňují převážně dvouděložné plevele. Nejlepší měsíc pro odstraňování plevele je červen. Je potřeba take správná prevence, pokud chceme být v boji proti plevelům úspěšní. Proti výskytu plevelů v trávníku se můžeme chránít správným výsevem kvalitního osiva a optimálním přihnojováním.

Uvedli jsme si zde několik způsobů, jak zničit plevel v trávníku. To je nezbytná činnost každého zahradníka. Abychom trávník udrželi opravdu svěží, je potřeba plevel neustále likvidovat. K tomu můžeme využít chemické prostředky, tzv. “herbicidy”, díky nimž se plevelů v trávníku lehce dokážeme zbavit.

 

Další témata týkající : Plevel v trávníku

zimní zahrada

péče o trávník

Bodlák

hubení plevele

 

Roundup je expertem na odplevelování zahrad

  1. Kolik Roundupu  budu potrebovat?
    Použijte náš velikost odhadce!
  2. Návod K Použití Roundup
    Hubení plevele - plevel na našich zahradách
  3. Který výrobek Roundup?
    Seznamte se na našich webových stránkách s nejlepšími produkty k hubení plevele!


Casto Kladené Otázky

Q

Proč už není všechen plevel pryč?

A Click here for the answer
Uvědomte si, jak Roundup funguje. Plevel může zvenčí stále vypadat zdravě, ale buďte si jisti, že uvnitř plevelná rostlina hyne. Roundup působí na rostlinu tak, že jeho látky putují rostlinou ke kořenům, aby je zničily. Obvykle to trvá až dva týdny než začnou chřadnout a hnědnout špičky listů. U větších a odolnějších druhů plevele, a také podle ročního období, však tento proces může trvat až 4 týdny.

Q

Kdy se budou na ošetřenou plochu vrátit moje děti a moje domácí zvířata?

A Click here for the answer
Když listy absorbují Roundup, zbytek kapaliny oschne. Jakmile jsou rostliny opět suché, děti i domácí zvířata se mohou na ošetřené plochy vrátit.

Q

Kdy mohu po použití Roundupu opět set a sázet?

A Click here for the answer
Roundup působí pouze na rostliny na při styku s půdou se deaktivuje. Mikroorganismy v půdě jej rozloží, takže do ošetřené půdy můžete znovu sázet. Doporučujeme počkat 7 dní, aby se Roundup mohl dostat až ke kořenům plevele, než začnete půdu opět zpracovávat.

Atlas plevelu

1

Koprivy

Zdá se, že koprivy jsou všude! Kopriva dvoudomá (Urtica Dioica) je trvalka s pichlavými, mekkými listy

2

Ostružiník krovitý

Tento trvalý plevel své jméno získal z francouzského oznacení "zuby lva" ['dents de lion'] a je to rostlina z celedi hvezdnicovitých…

3

Koprivy

Zdá se, že koprivy jsou všude! Kopriva dvoudomá (Urtica Dioica) je trvalka s pichlavými, mekkými listyVyhledávac Vyhledávac