Roundup Gel

Výrobek Roundup Gel je nový a velmi účinný prostředek na likvidaci plevele. Hubí plevel včetně kořenů. Ideální pro květinové záhony,cestičky i svlačec.

Video zde
Roundup Gel

Výrobek Roundup Gel je nový a velmi účinný prostředek na likvidaci plevele. Hubí plevel včetně kořenů. Ideální pro květinové záhony,cestičky i svlačec.

Video zde
Gel Roundup

Výrobek Roundup Gel je nový a velmi účinný prostředek na likvidaci plevele. Hubí plevel včetně kořenů. Ideální pro květinové záhony,cestičky i svlačec.

Video zde

Údržba zahrady je časově náročná záležitost.

Údržba zahrady je činnost, kterou musí nezbytně provádět každý, kdo nějakou zahradu vlastní a kdo ji chce mít opravdu v hezkém stavu. Asi jen těžko si umíme představit, jak těžké je o zahradu pečovat, pokud ji nevlastníme. Bohužel péče o zahradu nezahrnuje jen posekání trávníku a okopání záhonu. Je samozřejmé, že pokud chceme mít zahradu hezkou, naše péče bude ještě důslednější. Mezi stálé zahradnické práce při údržbě zahrady patří již zmíněná pravidelná péče o trávník, výsadba nové vegetace (květiny, keře, stromy), péče o jezírka, hubení plevelů apod.

Kdo si pořídí zahradu, nesmí zapomenout, že péče o ní je celoroční, tedy i v zimě. Zahradní činnosti jsou různorodé i v závislosti na ročním období. Poněkud větší péči musíme věnovat naší zahradě hlavně po zimě, kdy se zahrada musí "probudit ze zimního spánku" a na podzim, kdy zahradu k zimnímu spánku ukládáme. Péči o zahradu musíme vždy přizpůsobit dané roční periodě.

 

>>> Seznamte se na našich webových stránkách s nejlepšími produkty k hubení plevele! <<<

 

Údržba zahrady je nutná ve všech ročních obdobích.

Údržba zahrady je nutná ve všech ročních obdobích.

Co se týká péče o zahradu, je zde opravdu mnoho činností, které musíme vykonávat. Jako ty základní můžeme vyjmenovat sekání trávníku, výsadbu nové zeleně, hnojení. Základní věc, kterou nesmíme samozřejmě opomenout je likvidace plevele.  Plevelem rozumíme všechny rostliny, které člověk považuje v daném místě za nežádoucí. Stejná rostlina může být v jiném porostu cíleně pěstována. V naší zemi je asi na 200 druhů plevelů. Některé plevele je velmi snadné odstranit, v častějších případech jsou však tyto nežádoucí rostliny velmi houževnaté a dokážou velmi dobře odolávat jejich likvidaci.

Odplevelování je aktivita, kterou je potřeba provádět opravdu pečlivě a důsledně. Jak jsme již naznačili, běžné plevele je možné odstranit ručně jako například vysekávání nebo vytrhávání. Na plevel obtížný je pak potřeba aplikovat chemické přípravky. Tyto pomocníky při likvidaci plevele nazýváme herbicidy. Rozlišujeme selektivní (výběrové) a totální (širokoplošné) herbicidy. Selektivní herbicidy jsou schopny zlikvidovat pouze některé rostliny, zatímco totální zničí téměř vše, na co jsou aplikovány. Mezi takové herbicidy se řadí například přípravky značky Roundup. Neboť se jedná přece jenom o chemické přípravky, musíme dodržovat pravidla správného užívání dle manuálu, abychom dodrželi zásady bezpečnosti.

 

Další témata týkající : Udržba zahrad

zahradnické práce

Glyfosát

zimní zahrada

Pýr

 

Roundup je expertem na odplevelování zahrad

  1. Kolik Roundupu  budu potrebovat?
    Použijte náš velikost odhadce!
  2. Návod K Použití Roundup
    Hubení plevele - plevel na našich zahradách
  3. Který výrobek Roundup?
    Seznamte se na našich webových stránkách s nejlepšími produkty k hubení plevele!


Casto Kladené Otázky

Q

Proč už není všechen plevel pryč?

A Click here for the answer
Uvědomte si, jak Roundup funguje. Plevel může zvenčí stále vypadat zdravě, ale buďte si jisti, že uvnitř plevelná rostlina hyne. Roundup působí na rostlinu tak, že jeho látky putují rostlinou ke kořenům, aby je zničily. Obvykle to trvá až dva týdny než začnou chřadnout a hnědnout špičky listů. U větších a odolnějších druhů plevele, a také podle ročního období, však tento proces může trvat až 4 týdny.

Q

Kdy se budou na ošetřenou plochu vrátit moje děti a moje domácí zvířata?

A Click here for the answer
Když listy absorbují Roundup, zbytek kapaliny oschne. Jakmile jsou rostliny opět suché, děti i domácí zvířata se mohou na ošetřené plochy vrátit.

Q

Kdy mohu po použití Roundupu opět set a sázet?

A Click here for the answer
Roundup působí pouze na rostliny na při styku s půdou se deaktivuje. Mikroorganismy v půdě jej rozloží, takže do ošetřené půdy můžete znovu sázet. Doporučujeme počkat 7 dní, aby se Roundup mohl dostat až ke kořenům plevele, než začnete půdu opět zpracovávat.

Atlas plevelu

1

Koprivy

Zdá se, že koprivy jsou všude! Kopriva dvoudomá (Urtica Dioica) je trvalka s pichlavými, mekkými listy

2

Ostružiník krovitý

Tento trvalý plevel své jméno získal z francouzského oznacení "zuby lva" ['dents de lion'] a je to rostlina z celedi hvezdnicovitých…

3

Koprivy

Zdá se, že koprivy jsou všude! Kopriva dvoudomá (Urtica Dioica) je trvalka s pichlavými, mekkými listyVyhledávac Vyhledávac